Головна » Файли » Методичні посібники

Робота диригента з вокально-хоровими колективами

УВАГА!
Шановний гість, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Для того щоб завантажити файл вам необхідно зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

[ Реєстрація | Вхід ]

Робота диригента з вокально-хоровими колективами
І.О.Доля
Методичний посібник

Керування самодіяльними колективами – справа надзвичайно відповідальна й почесна. Та із зростанням професіоналізму хорових колективів постають все більші вимоги перед їх керівниками – диригентами хорів, яким необхідна висока професіональна підготовка.

Диригування – одна з наймолодших музичних виконавських спеціальностей.

Мистецтво диригування – одне з найскладніших. Воно вимагає від людини, що присвятила себе цій діяльності, виняткових здібностей і великих музично-теоретичних знань. На диригента лягає головна відповідальність за правдиве відображення ідейно-художнього задуму композитора та якість виконання.

Обов’язком диригента є: правильна передача ідеї та змісту, керування емоційною стороною виконання, організація структурно-ритмічної сторони виконання, правильне визначення темпів і динаміки, характеру руху музики, фразування, нюансів.

Досягнення високої якості у здійсненні всіх цих моментів виконання можливе тільки на основі серйозної попередньої роботи над музичним матеріалом і переборення технічних труднощів, а саме: за умов правильного прочитання нотного тексту, професіональної вокалізації твору, чистої, виразної його інтонації, точного хорового строю, злагодженого хорового ансамблю.

Високохудожнє хорове виконання полягає в єдності, повному злитті художніх і технічних завдань. Не може принести слухачам справжнього естетичного задоволення виконання, в якому хоч одна з названих вище умов не буде витримана. Якими б виразними не були, наприклад, фразування і нюанси, якщо хор не справлятиметься з вокальними труднощами твору, виконання в цілому не буде досконалим. При відсутності вистроєного ансамблю в хорі навіть найталановитіше емоційне виконання бажаних наслідків не дасть.

Із сказаного вище видно, яким складним і багатоплановим є мистецтво хорового виконання і які високі вимоги постають перед керівником хору. Диригентові хору необхідно мати хороший, а ще краще абсолютний слух, загострене відчуття ритму, художній дар, артистичний темперамент, а також високу культуру – як музичну, так і загальну...


---------------------------------------------------

Категорія: Методичні посібники | Додав: Мелодія | Теги: керівник хорового колективу, робота з хором, Методичний посібник, робота диригента з хором, диригент, мистецтво диригування
Переглядів: 1374 | Завантажень: 24 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 1
1  
интересные материалы

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
Будемо вам дуже вдячні, якщо ви розмістете нашу кнопку на своєму сайті

Народний вокальний квартет Маківка

Корисні посилання