Головна » Файли » Методичні посібники

Хоровий ансамбль

УВАГА!
Шановний гість, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Для того щоб завантажити файл вам необхідно зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

[ Реєстрація | Вхід ]

Хоровий ансамбль

Хор є колектив, який має своєю метою співати гуртом, спільно. Звідси виникає специфічна особливість хорового співу — спільне звучання окремих співаків хору в одному, загальному цілому, що й зветься ансамблем.

Ансамбль — слово французьке (еnsemble — разом, вкупі, ціле, узгодженість); воно висловлює поняття про спільний, колективний труд.

Кожен колективний труд може бути різних кваліфікацій щодо своєї організованості — від неналагодженого і малопродуктивного — до чіткого, точного і високопродуктивного.

Таку ж картину ми можемо спостерігати і в ансамблі хору — або це буде лише несмілива і невміла спроба налагодити спільний спів, або ж шляхом наполегливого і впертого труда колектив підніметься на високий ступінь довершеності і майстерності.

Під ансамблем високої майстерності треба розуміти точну інтонаційну злагодженість звучання співаків у хорі, злитість і врівноваженість щодо сили й тембру всіх голосів, наслідком чого буде соковитий, насичений, барвистий, але без найменшого виділення тембрів голосів окремих співаків, повноцінний унісон кожної партії, а досконалі унісони партій дадуть чудове, чарівне, врівноважене гармонічне співзвуччя.

Первісним елементом хорового ансамблю є так званий ансамблевий звук. Це звук певної висоти, відтворюваний кількома співаками. Він може бути двох родів: унісонний і гармонічний.

Унісонний ансамбль ми маємо в одноголосному хорі або в звучанні окремої партії хору.

Гармонічний ансамбль є співання акорду кількома співаками або хоровими партіями.

_________________________________ 

Шановні відвідувачі, якщо вас зацікавив даний матеріал, зареєструйтеся, або зайдіть під своїм іменем і матимете змогу завантажити повну версію файлу.

Категорія: Методичні посібники | Додав: Мелодія | Теги: унісонний та гармонійний ансамбль, ансамблевий звук, методичний посібник керівнику хору, ансамбль, хор
Переглядів: 1006 | Завантажень: 22 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
1
1 ірина   [Матеріал]
дуже корисна інформація

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
Будемо вам дуже вдячні, якщо ви розмістете нашу кнопку на своєму сайті

Народний вокальний квартет Маківка

Корисні посилання