Народний вокальний квартет «Маківка» був створений в жовтні 2005 року. В червні 2007 року квартету було присвоєно звання «Народний аматорський колектив». Керівник «Маківки» – провідний методист Томаківського районного будинку культури Єльцова Тетяна Іванівна.

Назва квартету походить від назви рідного селища Томаківка.

Учасники колективу:

Тетяна Єльцова – сопрано;

Світлана Тюпа – альт;

Ігор Сисолятін – тенор;

Василь Літвінов – баритон.

Ці люди мають різні професії, погляди і переконання, але всіх їх об’єднує любов до пісні, до народного мистецтва. Кожен з учасників колективу – це творча особистість. Репетиції квартету проходять цікаво і продуктивно.

Квартет веде свою творчу діяльність за чітко визначеним планом, який включає організаційну і учбово-творчу роботу, роботу над репертуаром.

Працюючи з колективом керівник приділяє значну увагу роботі над розвитком голосу, вокальної техніки, роботі над строєм, ансамблем тощо.

Одне з першочергових завдань квартету – накопичення репертуару. Працюючи над творами, колектив прагне досягти яскравості, виразності виконання. Велика увага приділяється художньому образу, який створюється засобами музичної виразності, а це і темброві нюанси, і ритмічна чіткість, і добре відпрацьована дикція, динаміка, кульмінація. Наполегливою працею колектив набуває виконавської майстерності, вміння точно передавати характер, настрій того чи іншого твору.

Репертуар квартету різноманітний. Він включає твори різного характеру. Переважно це українські народні пісні: ліричні («Летіла зозуля» в обр. І. Бідака, «Йшли корови із діброви» в обр. І.Бідака та ін.), енергійні та жартівливі («Ой у полі криниченька» сл. і муз. М.Стецюка, «Ой гоп в нашій хаті» обр. В. Якимащенка, «Ой устану ранесенько» в обр. П. Журбенка, «Ой на горі дощ іде» в обр. К. Котенка та ін.), обрядові («Ой на Івана та й на Купала» обр. І. Бідака), щедрівки («Добрий вечір тобі, пане господарю» обр. Т. Єльцова, «Ой чи є, чи нема пан господар вдома» обр. В. Якимащенка, «Чи дома, дома пан господар» обр. Т. Єльцова). Є в репертуарі квартету твори українських авторів («Ой ти, ніченько» сл. Д. Луценка, муз. А. Пашкевича, «Степом, степом» сл. М.Негоди, муз А.Пашкевича).

Колектив є активним учасником заходів районного Будинку культури, а також фестивалів, конкурсів районного і обласного рівня. Минулого року напередодні Шевченківських свят відбувся творчий вечір народного вокального квартету «Маківка». В травні квартет успішно підтвердив звання «Народний аматорський колектив».

Вокальний квартет «Маківка» постійно працює над удосконаленням свого професійного рівня, виконавської майстерності. Вся творча діяльність колективу спрямована на відродження та збереження українського національного мистецтва.Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша кнопка
Будемо вам дуже вдячні, якщо ви розмістете нашу кнопку на своєму сайті

Народний вокальний квартет Маківка

Корисні посилання